Couplinked Sık Sorulan Sorular

1. Beni beğenenleri nasıl görebilirim?
Couplinked Plus üyeliği satın alarak seni beğenenlerin detaylarını görebilirsin.

2. Couplinked Plus üyeliğinin avantajları nelerdir?
Bu üyeliği satın aldığında üyelik süresi boyunca
1)Seni beğenenlerin detaylarını görebilirsin
2)Beğenmediğin kişileri tekrar görebilirsin
3)Gelişmiş filtreleme özelliğiyle boy, ilgi alanı, dil ve aranan ilişki türüne göre de keşif yapabilirsin

3. Referans verme yöntemiyle nasıl Couplinked Plus kazanabilirim?
Sana özel olarak üretilmiş referans kodunu arkadaşlarınla paylaşabilir ve ilk kez üye olurlarken senin referans kodunu girmelerini isteyebilirsin. Arkadaşların referans kodunu sadece ilk kez üye olurken girebilirler, hali hazırda üye olmuş kişiler referans kodu giremez ve sana ödül kazandıramaz. Senin kodunla üye olan ve daha sonra en az 1 kere eşleşen arkadaşlarının her birisi sayesinde 3 günlük Couplinked Plus üyeliği kazanırsın. Apple App Store politikalarının kısıtlamaları nedeniyle referans kodunla üye olan kişinin kendisine bir ödül verilememektedir. Referans kodunu ve kazandığın gün sayısını uygulama içerisindeki Profil->Hesap Bilgileri->Couplinked Plus Kazan sayfasında görebilir, arkadaşlarını bu sayfada bulunan davet butonuyla davet edebilir ve kazandığın günleri bu sayfada bulunan "Kalan Günleri Kullan" butonuyla istediğin zaman kullanabilirsin.

4. Nasıl Couplinked Plus üyeliği satın alabilirim?
Satın alma işlemi Apple iTunes veya Google Play Store hesabın üzerinden yapılabilir, başka bir ödeme yöntemi yoktur. Apple iTunes veya Google Play Store hesabında tanımlı geçerli bir kredi kartın varsa satın alma yapabilirsin, tahsilat işlemi doğrudan Apple veya Google firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Uygulama içerisinde bulunan Couplinked Plus ekranına girdiğinde istediğin üyelik süresini seçerek satın alma işlemine başlayabilirsin.

5. Couplinked Plus üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?
Couplinked Plus üyeliği satın almayı yaptığın Apple iTunes veya Google Play Store hesabındaki üyelik ayarlarından senin tarafından sona erdirilebilir, sona erdirilmediği sürece üyeliğin sona ermesinden önce Apple veya Google tarafından yenilenmeye çalışılacaktır. Otomatik yenileme iptalinin üyeliğin sona ermesinden ne kadar süre önce yapılması gerektiği, satın alma yapılan Apple iTunes veya Google play Store platformları tarafından belirlenmektedir ve genellikle üyeliğin sona ermesinden en geç 24 saat önce iptal edilmesi gerekmektedir. Otomatik yenilemeyi durdurduğunda devam eden üyelik dönemin sona erene kadar Couplinked Plus üyeliğin devam edecektir, dönem sona erdiğinde üyelik tipin ücretsiz üyeliğe dönüşecektir. Önemli bir nokta, uygulamayı veya hesabını silsen bile otomatik yenilemeyi ayrıca sona erdirmediğin sürece yenileme devam edecektir. Otomatik yenileme işlemi tamamen Apple iTunes ve Google Play tarafından yönetilmektedir ve Couplinked olarak bizim durdurma veya devam ettirme gibi bir müdahalemiz olamamaktadır.

6. Telefonumu/tabletimi değiştirirsem Couplinked Plus üyeliğim ne olacak?
Cihazını değiştirirsen Couplinked Plus üyeliğin yeni cihazında da devam edecektir. Üyeliğin otomatik yenilenmesi satın almayı yaptığın iTunes/Google Play Store hesabından yapılmaya devam edeceği için cihazındaki işletim sistemi (iOS/Android) satın almayı yaptığın cihazdakinden farklıysa eski hesabındaki otomatik yenilemeyi durdurup dönem sonunda yeni cihazından yeni bir Couplinked Plus üyeliği satın alman faydalı olacaktır.

7. Couplinked Plus üyeliği satın aldım fakat Profil->Hesap Bilgileri sayfasında üyelik tipim ücretsiz görünüyor, ne yapmalıyım?
Profil->Hesap Bilgileri sayfasında bulunan "Satın Alınanları Geri Yükle" butonuna basarak devam eden üyeliğin varsa yüklenmesini sağlayabilirsin.

8. Hesabımı silebilir miyim?
Hesabını Profil->Uygulama Ayarları ekranındaki "Hesabı Sil" butonuna basarak silebilirsin. Bu durumda hesabın 30 gün boyunca diğer üyelerin erişimine kapalı kalacaktır. İstersen bu süre içerisinde uygulamayı açarak hesabını yeniden aktifleştirme butonuna basabilir ve tekrar aktif hale getirebilirsin. 30 gün içerisinde hesabını tekrar aktifleştirmezsen hesabın kalıcı olarak silinecektir. 30 günlük kapalı kalma süresinin amacı hesabı sıklıkla silip yeniden kurarak diğer üyelerin karşısına tekrar tekrar çıkılmasının önüne geçebilmektir. Hesabının kapatılması veya silinmesi, varsa devam eden Couplinked Plus üyeliğinin otomatik yenilemesinin sonra ereceği anlamına gelmez, otomatik yenilemeyi ayrıca sona erdirmen gerekir aksi takdirde yenilenmeye devam edecektir.

9. Keşfet sayfasındaki resimlerin alt tarafında yer alan sayılar ne anlama geliyor?
Resmin sol alt köşesindeki sayı o kişinin yaşını belirtiyor. Yaşın hemen yanında kırmızı bir kalp simgesi çıkarsa o kişinin seni beğendiği anlamına geliyor (bu simge sadece Couplinked Plus üyeliğin varsa çıkacaktır). Aynı satırda sağ tarafta insan simgesinin solundaki sayı o kişiyle ortak olan Couplinked üyesi Facebook arkadaş sayınızı gösteriyor. En sağda yer alan sayı o kişinin resmine tıklayarak görebileceğin detaylı profilinde kaç adet resim olduğunu gösteriyor. Nota işaretinin solundaki sayı ise o kişiyle ortak ilgi alanlarınızın sayısını gösteriyor.

10. Eşleştiğim bir kişiyi eş listemden çıkartabilir miyim?
Evet, eşleştiğin kişiyle mesajlaştığın chat sayfasındaki resme basıp kişinin profil detayına girerek resmin sağ altında yer alan üç noktalı butonla eşleşmeyi kaldırabilirsin. Bu durumda o kişinin eş listesinden de silinirsin. Eşleşme kaldırıldıktan sonra geri alınamaz ve o kişinin profilini bir daha göremezsin.

11. Üye olmak için ne gerekiyor?
En az 18 yaşında olman ve Facebook profilindeki eğitim bilgilerinde en az 1 üniversite veya yüksek lisans tipinde okul olması gerekiyor. Tüm üyelerimizin bilgilerinin güvenilir olması, diğer üyelerle ortak arkadaşlarının olup olmadığını görebilmeleri, yaş ve eğitim bilgileri için Facebook hesaplarından faydalanıyoruz. Facebook hesabından hiçbir paylaşımda bulunmuyoruz. Facebook'tan alınan üye isimlerini Couplinked üye profillerinde göstermiyoruz, üyeler ancak kendileriyle eşleşen kişilerin isimlerini görebiliyor.

12. Karşıma hiç aday gelmiyor neden olabilir?
Birkaç nedeni olabilir:
1)Keşif tercihlerine uygun aday olmayabilir; keşif tercihlerini ve gelişmiş filtrelemenin devrede olup olmadığını, devredeyse filtre değerlerini gözden geçirmende fayda var.
2)Konum bilgin alınamamış olabilir. Diğer üyeleri görebilmen için uygulamanın senin konumunu tespit edebilmesi gerekmektedir. Keşfet ekranında "konum bilgin alınıyor" yazıyorsa konumun henüz tespit edilememiş demektir; bu durumda uygulamayı kapatıp tekrar açarsan veya açık alana çıkarsan sorun çözülebilir. iPhone/iPad kullanıyorsan cihazın Ayarlar->Couplinked ekranında konum servisini kullanmak için izin verildiğini de teyit etmende fayda var.

13. Facebook'taki arkadaşlarım Couplinked'e üye iseler benim Couplinked profilimi görecekler mi?
Hayır.

14. Facebook hesabımdan paylaşım yapacak mısınız?
Hayır.

15. Yaş ve cinsiyet bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?
Yaş ve cinsiyet bilgilerin ilk kez üye olduğunda kaydedilir ve senin tarafından bir daha değiştirilemez.

16. Mobil cihazımın internet bağlantısı yokken eşlerimi ve mesajlarımı görebilecek miyim?
Hayır, Couplinked sadece internet erişimi varken kullanılabilir.

17. Eşleşmediğim bir kişiye mesaj gönderebilir miyim?
Hayır, sadece birbirini karşılıklı olarak beğenen üyeler birbirlerine mesaj gönderebilirler, bu da eşleştikten sonra mümkündür.

18. Keşif tercihlerinde profilimi pasif hale getirmeme rağmen yeni eşleşmeler alıyorum, neden?
Profilin aktifken beğenmiş olduğun kişiler seni beğeniyor olabilir, bu durumda profilini pasif yapsan bile eşleşirsiniz.

19. Mesajlardaki tik işaretleri ne anlama geliyor?
Beyaz tikler mesajın Couplinked sunucularına ulaştığı, mavi tikler mesajın gönderdiğin kişi tarafından okunduğu anlamına gelir.

20. Bir mesajı sildiğimde ne olur?
Sildiğin mesajı sen bir daha görmezsin, fakat mesajı alan kişi de ayrıca silmezse görmeye devam edecektir.